• ALTIN (TL/GR)
  786,12
  % -0,23
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5939
  % -0,48
 • € EURO
  15,2391
  % -0,37
 • £ POUND
  18,2976
  % -0,25
 • ¥ YUAN
  2,1351
  % -0,46
 • РУБ RUBLE
  0,1745
  % -0,30
 • BITCOIN/TL
  511483,197
  % 1,75
 • BIST 100
  %

Gökhan Gürlek’ten Covid 19 Değerlendirmesi

Gökhan Gürlek’ten Covid 19 Değerlendirmesi

Covid 19 virüsünün tüm dünyada etkisini arttırması ardından yaşam şartları değişiklik göstermeye başladı. Bu değişimin ardından yaşam standartlarının ve özgürlüğün kısıtlandığı bu günlerde ise gelecek konusunda planlamalar yapılmaya devam ediyor. Prokule Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Gürlek, gelecek dönemlerde sektörlerle ilgili yaşanabilecek gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Dünya ülkelerinin tamamında gerek ekonomiye, gerek siyasete, gerekse de tüm yaşantımıza etki eden faktörlere etki eden Covid 19 salgını yaşam standartladında köklü bir değişime neden oldu. Maske takma zorunluluğu ve sokağa çıkma kısıtlamaları ardından tüm sektörlerde planlamalar tamamen değişti. Bu değişimler hakkında yorumlamalarda bulunan Gökhan Gürlek,”İnsanların ilk başta sadece sağlıksal bir problem olarak gördüğü Covid 19 salgınının aslında şuan ekonomik olarakta büyük bir etkiye neden olduğu görülmektedir. Önemsenmeyen veya uzun bir süre sadece bir şaka olarak düşünülen salgın uzun bir süreç boyunca tüm yaşantımıza olumsuz etkilerde bulundu. İlerleyen süreçte daha bilinçli olunması gerektiği aşikar. Tüm insanlar bilinçli bir şekilde kurallara uyması halinde bu virüs yayılmadan hızlı bir şekilde ortadan kalkabilecekken bilinçsiz hareketlerin bedelini tüm dünya ödedi. Son zamanlarda ülkemizin de aldığı tedbirler kapsamında olumlu tablolarla karşılaşıyoruz. Ekonomik olarak başlayan hareketlenmeler kısa bir süreç içerisinde krizleri sona erdireceğini düşünüyorum. Ülkemizde üretimin ve eğitimin hızlı bir şekilde gelişeceği günler bizleri bekliyor.”dedi.

Gayrımenkul sektöründe adından sıkça söz ettiren Prokule Türkiye’nin Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Gürlek, “ Ticari işletmeler tarafından işlerin aksamasından oluşan sorunlar gerek devlet destekleriyle gerekse ticari birikimlerle atlatıldı. Şuan bu arkada kalan hasarların onarılabileceği, yüksek hacimli ticaretlerin meydana geleceği günlerde üretimin ve doğru yatırımın önemi büyük. Hem  gayrımenkul sektöründe hem de bir çok farklı sektörde gelişen ve değişen dünyanın durumunu kesinlikle göz önüne alarak hareket edilmelidir.” açıklamalarında bulundu.