• ALTIN (TL/GR)
  786,98
  % -0,12
 • AMERIKAN DOLARI
  13,6236
  % -0,25
 • € EURO
  15,2255
  % -0,35
 • £ POUND
  18,2915
  % -0,36
 • ¥ YUAN
  2,1400
  % -0,27
 • РУБ RUBLE
  0,1747
  % -0,19
 • BITCOIN/TL
  512510,636
  % 1,95
 • BIST 100
  %

File Torba Üretimi Ve Satışı: 2019’un En Fazla Kazandıran İşi

File Torba Üretimi Ve Satışı: 2019’un En Fazla Kazandıran İşi

Türkiye’de iş fikirleri dendiğinde ilk akla gelen adres olan Ticaretkolik’ten herkese merhaba. Bu içeriğimizde 2019’un en fazla kazandıran işi hangisidir? sorusunu cevaplandıracağız. Poşetlerin de ücretli olmasıyla bir hayli önem kazanan file torba üretimi ve satışı hakkında bilinmesi gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz. Ufak bir yatırımla milyonlarca lira kazanabileceğiniz file torba işinin detayları nelerdir biraz inceleyelim.

Türkiye’de çevre kirliliğine neden olan poşetlerin ücretlendirilmesi ardından büyük bir ihtiyaç olan file torbalara ayırılan bütçeler de giderek artmaya devam ediyor. File torba satışından ne kadar kazanılır? dersek gerçekten bu kazançlar hayal ettiğinizden çok daha ilerilere gidebilir.

File Torba Nasıl Yapılır?

El İle File Torba Nasıl Örülür?

Poşetlerin ücretli olması ardından file torbalara olan talep giderek artıyor. Bu nedenle filelerin üretimi de bir hayli önem kazanıyor. Filelerin yapımı için ihtiyacınız olan şeyler; ip , tığ ve bunu örmek için bilgiye ihtiyacınız oluyor.


Tığ ile File Torba Nasıl Örülür?

Filelere zincir çekerek başlıyoruz. İnsanların ne taşımak için kullanacağını bilinmediği için boşluk kısımları dar olmalıdır ki malzemeler düşmesin. İlk önce 6 zincir çekere başlanıyor ve 6 ilave zincirden önceki haline göre 3 zincir atlayıp dördüncüye batırılıyor. Tığa ipi dolayıp batırılan yerden tığı çekip ipi çıkarıyoruz. Sonrasında ise 5 zincir çekip 2 zincir atlayıp, üçüncü zincirin içine batırıp tığa ip dolayıp ipi çekiyoruz. Sırasıyla böyle devam ederek yapacağınız boyuta kadar sürdürebilirsiniz. Diğer bir yöntem ise koton ipleri çaprazlama düğüm yaparak file torba yapmaktır. Bu kolaydır lakin görüntü ve sağlamlık açısından tavsiye edilmez.


Seri Üretimle Nasıl File Torba Üretilir?


Pazar filesi üretimi ve satışı konusunda hedefleriniz büyük ise, ortalama 50.000 TL’lik bir yatırım ile file üretimi fabrikası/atölyesi kurabilirsiniz. Özellikle uzak doğu ülkelerde ve Hindistan ülkesinde yer alan bu makineleri çok rahat bir şekilde ithal edip, bulunduğunuz şehirde ortalama 200-500 m2 arası depo gibi bir işletmeye entegre edebilirsiniz. Yapmanız gereken: büyük e-ticaret sitelerinde bu makinelerin üreticilerine ulaşmak ve onlarla iletişim kurmak. Ardından orta çağlı bi yatırım ile tesisinizi kurmak olacaktır.


File Torba Üretirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fileyi sağlam kaliteli iplerden yapmalısınız. Yaptığınız torba fileyi boyutlar halinde ölçütlendirebilirsiniz. Örneğin 3 boy; küçük, orta, büyük gibi. Ayrıca eğer imkanınız var ise her fileye etiketinizi eklemeniz reklamınızı otomatik olarak yapacaktır. Makine ile üretimlerde gerekli mercilerde (sağlık bakanlığı vb.) yer alan standartlara uygun üretmeniz firmanızı çok daha iyi bir yere taşımanıza yardımcı olacaktır.

File Torbalar Nasıl Satılabilir?

Bu file torbaların üretimini yapıp gerekli firmalara yönlendirebilirsiniz ya da kendiniz de satışını yapabilirsiniz. Gerekli market firmaları ile anlaşıp market reyonlarına koydurabilirsiniz. Marketlerin önünde satışınızı gerçekleştirebilirsiniz. Çok karlı bir iş olduğuna eminiz. Yatırım gerektirmiyor, sermaye gerektirmiyor, eleman gerektirmiyor (elle yapıldığı sürece). Yeni bir girişim yapmaya ne dersiniz?

Nerelere Satılabilir:

Sadece bulunduğunuz şehir değil, ülke genelinin hemen her noktasına ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz.

Marketlere, Pazarlara, Çarşılara… kısacası tüketimin olduğu hemen her noktaya rahatlıkla ürünlerinizi sevk edebilirsiniz.

File Torba Satışı Ne Kazandırır?

Gelin sizlerle ne kadar kazanabileceğiniz hakkında ufak bir hesap yapalım. Bu hesaplamalar sadece A101 ve BİM üzerinden değerlendirilecektir. İki marketin Türkiye’de toplam 14 bin civarında şubesi bulunmaktadır. Her şubeye günlük 100 müşteri girmiş olduğunu azdan varsayarsak, bu gerekli bir ürün olduğunu için insanların poşetlere günlük para vereceğine file torba alarak daha uzun kullanımlarda kullanacağı için satışınız çok olacaktır. Bu 100 kişinin 30’unun bu ürünü alacağını varsayarsak ve 14 bin mağazada satış yaparsak, ve ürünümüze örnek olarak 2 TL fiyat koyarsak, hesaplarımıza göre; 14.000 x 30 = 420.000 x 2 = 840.000 TL günlük kazanç olarak görebiliriz. Ama tabi ki de bu yapmış olduğumuz hesaplamalar örneklemedir. Artıları ve eksileri bulunmaktadır. Sadece BİM ya da A101 değil de diğer marketleri de hesaba katabilirsiniz. Ya da satış oranını düşürebilirsiniz ama gerçekten karlı bir iş.

Ayrıca birde böyle düşünün, sadece marketler eczanelerde bile artık poşet verilmesi yasaklandı. Sağlık sektöründe bile bu ürünleri rahatlıkla satışını yapabilirsiniz.