• ALTIN (TL/GR)
  490,13
  % 0,24
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  321239,522
  % -1,65
 • BIST 100
  1.408,81
  % 0,65

18 Yaşından Küçükler Banka Hesabı Açabilir Mi? 18 Yaş Altı Hangi Bankalardan Hesap Açabilir?

18 Yaşından Küçükler Banka Hesabı Açabilir Mi? 18 Yaş Altı Hangi Bankalardan Hesap Açabilir?

18 yaşından küçükler banka hesabı açabilir mi? Banka hesabı açabilirse hangi bankalardan açabilir Ticaretkolik olarak sizler için araştırdık. Bakalım 18 yaş altındaki kişiler hangi bankalardan hesap açabiliyormuş…

Kredi kartı 18 yaş altı için verilemeyen bir kart çeşidi olsa da ek kartlar veya ön ödemeli kartlarla banka kartlarını kullanabiliyor.Bunun yanı sıra, birçok banka 18 yaşından küçüklere hesap açma imkanı tanıyor. Herhangi bir banka hesabı olan gençler orada paralarını nasıl kullanacağını öğreniyor. Harçlıklarından kalan parayı biriktirmek, belli harcamalar yapmak için 18 yaş altından küçükler için hesap açmak doğru bir yol olarak gözüküyor.

18 Yaş Altı Kişiler Nasıl Banka Hesap Başvurusu Yapabilir?

18 yaş altından küçük olanlar velileriyle birlikte bankalara gidip hesap açabilir. Vadeli veya vadesiz olarak açabileceğiniz bu banka hesabı son dönemde oldukça tercih ediliyor. Çocukların geleceği için hesap açmak isteyen aileler gelecek için yatırım yapıyor. Peki hangi bankalar 18 yaş altındakilere hesap açıyor?

İş Bankası

İş Bankası, 12-18 yaş arası gençlere hesap açma imkanı sunuyor. İlk imza hesabı olarak bilinen bu hesap aynı zamanda Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor. 1987 yılında yapılan bu hesap sayesinde yanınızda nakit para taşımak zorunda kalmadan harcama yapabilirsiniz. 18 yaşınıza geldiğiniz zaman iş bankası bu hesabınızı normal hesaba çevirir.

Akbank

Akbank 16-26 yaş arasındaki gençlere neo Exi26 seçeneğini sunuyor. Bu kartla nakit para çekebiliyor, belirlenen limit kadar harcama yapabiliyorsunuz. Öğrenci hesabı ve Axess exi 26 seçenekleri sunan Akbank, havala yaparken masraf ödememe seçeneği sunuyor. Aynı zamanda exi26 hesabı kullananlar eğitim için kredi çekebiliyor.

Kuveyt Türk

Kuveyt Türk’te 18 yaş altında olan gençlere hesap açma seçeneği sunuyor. İnternet üzerinden de alışveriş yapabileceğiniz bu kart herhangi bir ücret almıyor.

Vakıfbank

24 yaş altı gençlere Bankomat Kart seçeneği sunan Vakıfbank, alışveriş yaparken de bu kartı kullanma şansı sunuyor. Kartınız içinde olan miktar kadar harcama yapabilir, nakit para çekebilirsiniz. Genç Kart sahiplerinin, kişiye özel şifreleri vardır. Alışveriş yaparken ve nakit çekerken, bu şifreyi kullanırlar.

Ziraat Bankası

18 yaş altında olanlar Ziraat Bankası’ndan hesap açabilir. Büyüyen çocuk fonu olarak değerlendirilen bu hesap 18 yaşını geçtikten sonra internet bankacılığı dahil olmak bütün bankamatik işlemleri yapabiliyorsunuz.

ING Turuncu Hesap

ING Bank’ta hesap açmak için alt limit yoktur. Turuncu çocuk hesabı açmak isteyenler istediği zaman para yatırabilir ve buradan yine istediği zaman para çekebilir. Birikim hesabı olarak değerlendirilen turuncu çocuk hesabına, ING Vadesiz Hesap’tan, ING Bonus Card’tan veya ING Pegasus Plus Kart’tan düzenli aylık yatırabilirsiniz.

TEB Global Genç Hesap

Global Genç Hesap, Marifetli Hesap’ın bir alt ürünü olup 25 yaş ve altı için oluşturulmuş günlük vadeli mevduat özelliklerine sahip bir tasarruf hesabıdır. Global Genç Hesap 12-15, 16-17 ve 18- 25 olarak 3 ayrı yaş grubundan oluşuyor. Bu hesabınızla yurt dışında 50’den fazla ülkeden para çekebilirsiniz.